Telegram

وبلاگ

گروه سوین در فستیوال بین المللی صربستان – بلگراد

در اخبار فروردین ۲۷, ۱۳۹۷

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

گروه سوین موفق به کسب مقام بهترین تیم در ششمین دوره فستیوال بین المللی صربستان – بلگراد گردید .

برای دیدن فیلم های بیشتر از گروه سوین کلیک کنید.
برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد گروه سوین کلیک کنید.
برای مشاهده رقص قزاقی از گروه سوین کلیک کنید
 رقص های آذربایجانی از یک سری رقص های مختلف که از نسلی به نسل بعدی منتقل شده و در این پروسه توسعه یافته اند، شکل گرفته است. بعضی از این رقص ها در اصل جزء مراسم دینی یا جزئی از آمادگی های جنگی و دفاعی بوده است در هر صورت در حال حاضر از این رقص ها در مجالس مهم در آذربایجان ایران و جمهوری آذربایجان و در برگزاری برنامه های ورزشی وگردهمایی های فرهنگی استفاده میشود. رقص ملی آذربایجان ریشه در فرهنگ و تمدن تورک های آذربایجان دارد و جزئی از هویت مردم آذربایجان می باشد.
۵ دیدگاه

رقص آذربایجانی؛ نمادی از فرهنگ و تمدن متعالی مردمان تورک

دورنانیوز- سرویس تاریخی و فرهنگی: رقص های آذربایجانی از یک سری رقص های مختلف که از نسلی به نسل بعدی منتقل شده و در این پروسه توسعه یافته اند، شکل گرفته است. بعضی از این رقص ها در اصل جزء مراسم دینی یا جزئی از آمادگی های جنگی و دفاعی بوده است در هر صورت در حال حاضر از این رقص ها در مجالس مهم در آذربایجان ایران و جمهوری آذربایجان و در برگزاری برنامه های ورزشی وگردهمایی های فرهنگی استفاده میشود. رقص ملی آذربایجان ریشه در فرهنگ و تمدن تورک های آذربایجان دارد و جزئی از هویت مردم آذربایجان می باشد.

رقص قزاقی

رقص قزاقی

در سرزمین آذربایجان، از دیرباز رقص با معنی و مضمون و در عین طراوت و دارا بودن جنبه حماسی و قهرمانی خود در مراسم پیش از شکار، مبارزه(شاخسی رفتن که در ماه محرم در بین مردم آذربایجان رواج دارد در اصل یک رقص و رژه نظامی بوده است که قبل از جنگ و مبارزه اجرا میشد) و در نهایت پیروزی و قدردانی از خدایان طبیعت و شکستن طلسم ها اجرا می شده است. در دورانی که انسانها، آفتاب، ماه، باد، آتش، آب، خاک، درختان و حیوانات را مقدس میشمردند و ستایش میکردند به رسم پرستش و نیایش طی مراسمی دست به انجام حرکات موزون میزدند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 دیدگاه
  1. من رقص های گروه سوین رو هم از سایتشون و هم از صفحه اینستا دیدم فوق العاده هستن آرزوی موفقید روز افزون براشون دارم

  2. از وقتی رقص های گروه سوین رو دیدم علاقه ام به رقص آذربایجانی چندبرابر شد و تصمیم گرفتم رقص آذربایجانی یاد بگیرم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید